ი) დარეჯან გარდავაძე _ ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი, ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი
ლ) ეკატერინე კობახიძე _ ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი
მ) მაია ჭელიძე – პერსონალის მართვის დეპარტამენტის მთავარი სპეციალისტი
2. ბრძანების უნივერსიტეტის ოფიციალურ ვებგვერდზე განთავსება დაევალოს უნივერსიტეტის საინფორმაციო ტექნოლოგიების დეპარტამენტს;
3. ბრძანება ძალაშია საჯაროდ გამოცხადებისთანავე.
ბრძანების N: 08/02-01
- შევიდეს ცვლილებები " სსიპ-ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ენების შემსწავლელი ცენტრის მასწავლებელთა შესარჩევად კონკურსის გამოცხადების შესახებ"ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის 2014 წლის 27 იანვრის №04/02-01 ბრძანებაში, კერძოდ:
ა) მე-3 პუნქტის "ა" ქვეპუნქტიდან ამოღებულ იქნას სიტყვა "რომანისტი" და მე-3 პუნქტი ჩამოყალიბდეს ახალი რედაქციით:
"3. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ევროპული, აღმოსავლური და კლასიკური ენების (ინგლისური, გერმანული, რუსული, თურქული, არაბული და ლათინური) მასწავლებლებს, რომლებიც აკმაყოფილებენ შემდეგ კრიტერიუმებს:
ა) შესაბამისი უმაღლესი განათლება (მაგისტრის ან მაგისტრთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის მქონე პირი, "ფილოლოგი_ანგლისტი/-გერმანისტი/-რუსისტი, არაბისტი, თურქოლოგი" ან შესაბამისი "უცხო ენის მასწავლებელი);"
ბ) მე-4 პუნქტის "დ" ქვეპუნქტში ნაცვლად სიტყვა "რომანისტისა" მითითებულ იქნას სიტყვა "რუსისტი" და მე-4 პუნქტი ჩამოყალიბდეს ახალი რედაქციით:
,,4. აპლიკანტებს მოეთხოვებათ შემდეგი საბუთების წარმოდგენა:
ა) განცხადება კომისიის სახელზე (დანართი №1);
ბ) ავტობიოგრაფია (Resume/CV _ ქართულ და შესაბამის უცხო ენაზე);
გ) პირადობის მოწმობის ან პასპორტის სურათიანი გვერდის ასლი;
დ) უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტაციის/დოკუმენტის ასლი/ასლები (მაგისტრის ან მაგისტრთან გათანაბრებული ხარისხის დამადასტურებელი დიპლომი კვალიფიკაციით _ "ფილოლოგი-ანგლისტი/-გერმანისტი/-რუსისტი/-არაბისტი, თურქოლოგი" ან შესაბამისი "უცხო ენის მასწავლებელი")." - ბრძანების უნივერსიტეტის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განთავსება დაევალოს უნივერსიტეტის საიფორმაციო ტექნოლოგიების დეპარტამენტს;
- დაევალოს კანცელარიას ბრძანების გადაცემა დაგზავნის ფურცელში მითითებული სტრუქტურული ერთეულებისათვის.
ბრძანების N: 05/02-01
- გამოცხადდეს მიღება სსიპ–ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში 2014-2015 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრიდან რეზიდენტურის ალტერნატიულ დიპლომისშემდგომ საგანმანათლებლო პროგრამებზე (პროფესიულ მზადებაზე):
1.1. დერმატო - ვენეროლოგია – 9 რეზიდენტი/მაძიებელი;
1.2. დერმატო - ვენეროლოგია – 1 ექიმი - სპეციალისტი / მაძიებელი.
- რეზიდენტურის ალტერნატიულ დიპლომისშემდგომ საგანმანათლებლო პროგრამებზე (პროფესიულ მზადებაზე) მიღებასთან დაკავშირებით განისაზღვროს შემდეგი ვადები:
2.1. საბუთების მიღება – 29 იანვარი – 6 თებერვალი;
2.2. გასაუბრება – 9 თებერვალი;
2.3. შედეგების გამოცხადება – 11 თებერვალი.
- დაევალოს კანცელარიას ბრძანება განათავსოს ყველასათვის ხელმისაწვდომ ადგილზე და გადასცეს შესაბამის სტრუქტურულ ერთეულებს.
- ბრძანება ძალაშია საჯარო გამოცხადებისთანავე.
ბრძანების N: 20/01-01
- ჩატარდეს კონკურსი 2015 წლის 23 თებერვლიდან 13 მარტის ჩათვლით ათათურქის უნივერსიტეტის (თურქეთი) ზამთრის სკოლაში მონაწილეების შესარჩევად.
- კონკურსი ჩატარდეს 2015 წლის 30 იანვარს თბილისის სახელმწიფო უნივერსი-ტეტის მეხუთე კორპუსში, ოთახი №118 (მისამართი: თბილისი, ი. ჭავჭავაძის გამზირი №36).
- დამტკიცდეს კონკურსანტთა შესარჩევი საკონკურსო კომისია შემდეგი შემადგენლობით:
ა) კომისიის თავმჯდომარე - მარინა ჯიქია (ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორი)
ბ) კომისიის წევრი - ელისაბედ ბჟალავა (ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი)
გ) კომისიის წევრი - ქეთევან ლორთქიფანიძე (ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი)
დამტკიცდეს კომისიის მდივნად თსუ საგარეო ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი სპეციალისტი - ანი თვალთვაძე - დამტკიცდეს კონკურსის ჩატარებისა და კანდიდატთა შერჩევის წესი (დანართი №1).
- ბრძანების უნივერსიტეტის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განთავსება დაევალოს საინფორმაციო ტექნოლოგიების დეპარტამენტს.
- ბრძანების ყველასთვის ხელმისაწვდომ ადგილზე განთავსება და დაგზავნის ფურცელში მითითებული სტრუქტურული ერთეულებისთვის გადაცემა დაევალოს თსუ კანცელარიას.